SS4info.txt

(3 KB) Pobierz
Serious Sam 4 Deluxe Edition [2020][PL][v 1.08591667 + DLC + Bonus][EXE]

Data wydania: 24 września 2020 r
Gatunek: Akcja, Strzelaniny, FPP, 3D
Deweloper: Croteam
Wydawca: Devolver Digital

System operacyjny: Windows 7 x64 lub nowszy
Procesor: 4-rdzeniowy procesor 2,5 GHz lub lepszy
Pamięć: 8 GB
Grafika: nVidia GeForce 780/970/1050 / AMD Radeon 7950/280/470 (3 GB VRAM) lub lepsza
DirectX: 11
Miejsce na dysku: do 46,8 GB

Serious Sam 4 to kolejna pełnoprawna odsłona cyklu niezwykle krwawych i dynamicznych pierwszoosobowych strzelanin, której dwie pierwsze odsłony   obie zremasterowane blisko dekadę później do standardu HD   zadebiutowały na rynku w latach 2001-2002. Za powstanie tytułu, podobnie jak wszystkich wiodących części serii, odpowiada chorwackie studio Croteam, które po sporym sukcesie pierwszoosobowej gry logicznej The Talos Principle postanowiło powrócić do swej flagowej marki.
Fabuła Serious Sam 4 osadzona została przed wydarzeniami ukazanymi w trzeciej części serii, gdzie tytułowy twardziel w sceneriach futurystycznego Egiptu stawiał czoła głównego antagonisty cyklu, Mentala, pragnącego przejąć władzę na Ziemią. W czwórce pokazano początek inwazji kosmicznego najeźdźcy, któremu błyskawicznie udało się podbić niemal całą planetę. Jedyną nadzieją dla ludzkości są żołnierze z organizacji Earth Defense Force pod dowództwem tytułowego Sama, który rusza do walki z Mentalem na czele grupy nietypowych komandosów.
Do napisania scenariusza Serious Sam 4 zatrudniono Jonasa Kyratzesa, który współpracował ze studiem Croteam przy okazji wspomnianego The Talos Principle. Dzięki temu fabuła jest bardziej wyrazista niż w poprzednich odsłonach, aczkolwiek wciąż nie stanowi głównej atrakcji gry.
Ogólna mechanika rozgrywki nie zmieniła się w stosunku do poprzednich części cyklu FPS-ów studia Croteam. Tak więc zabawa sprowadza się do eliminacji hord zróżnicowanych przeciwników za pomocą sporego arsenału broni, bez żadnych osłon czy innych komplikacji
Do dyspozycji otrzymujemy nie tylko znane bronie (w tym miniguna i wyrzutnię pił łańcuchowych), ale też nowe zabawki pokroju automatycznej strzelby. Dla równowagi szeregi wrogów zasiliły niewidziane wcześniej monstra, w tym potężni Zealoci oraz specjalizujący się w walce wręcz Processed. Co więcej, autorski system Legion studiu Croteam posłać na nas ogromne armie. Dzięki temu na poziomie może przebywać jednocześnie ponad 10 tysięcy przeciwników naraz. To sprawia, że stanie w miejscu szybko kończy się śmiercią Sama. Musimy więc  stale się przemieszczać i lawirować między grupami wrogów, podobnie jak choćby w serii Doom. Starcia z wojskami Mentala ułatwiają ulepszenia, dzięki którym uzyskamy dostęp do naprowadzających rakiet oraz potężnego działa laserowego
Serious Sam 4 powstaje na czwartej edycji technologii Serious Engine 4, wykorzystanej m.in. w The Talos Principle   choć w dużym stopniu usprawnionym i dostosowanym do realiów znacznie dynamiczniejszej rozgrywki. Jednocześnie twórcy zdecydowali się na nieco bardziej realistyczną, lecz jednocześnie bardziej kolorową oprawę wizualną niż w trzeciej części cyklu. W tym celu wykorzystano techniki pokroju motion capture czy fotogrametrii (wykorzystana m.in. w polskich produkcjach Zaginięcie Ethana Cartera i Get Even).
Zgłoś jeśli naruszono regulamin