RDA E-Aukcja-6.pdf

(113678 KB) Pobierz
Rzeszowski Dom Aukcyjny
E-Aukcja 6 (10-12 maja)
10/5/2021
Ś
redniowiecze polskie do 1506 roku
1. Boles
ł
aw II
Ś
mia
ł
y, Denar ksi
ążę
na koniu - S w polu NGC MS64
Bolesł
miał
książę
Wyśmienity egzemplarz z mocnym obustronnym blaskiem, doceniony jedną z
najwyższych not nadanych przez NGC dla tych monet - MS64 Awers: książę na
koniu w lewo, w polu litera S; Rewers: głowa w otoku perełkowym, w otoku
zewnętrznym legenda B D:I•E•:Z•L•A•V•S•;
Stan zachowania: NGC MS64 2-MAX
Cena wywoławcza: 1.000 zł
2.
Boles
ł
aw III Krzywousty jako Ksi
ążę ś
l
ą
ski, Denar bez daty,
Bolesł
Książę
Wroc
ł
aw (przed 1107) - monogram SI NGC MS63 Bardzo rzadki typ
Wrocł
denara wrocławskiego z charakterystycznej emisji z głową
św.
Jana i
monogramem SI (Sanctus Ioannes) tworzącym krzyż przypominający swastykę.
Emisja Bolesława Krzywoustego jako księcia
śląskiego,
datowana na lata 1097-
1107. Odmiana z zapisem imienia
św.
bez tytułu
sanctus.
Wyśmienity, menniczy
egzemplarz. Moneta ekstremalnie rzadka w takim stanie zachowania. Awers:
monogram SI w otoku liniowym, w zewnętrznym otoku legenda: BOLEXLAVS (w błędnym zapisie). Rewers: głowa
św.
Jana
na wprost, w otoku liniowym, w otoku zewnętrznym legenda: +IOHANNES•;
Stan zachowania: NGC MS63
Cena wywoławcza: 2.000 zł
3.
W
ł
adys
ł
aw
Ł
okietek, Brakteat Sandomierz - orze
ł
krocz
ą
cy w
adysł
orzeł kroczą
lewo Bardzo
ładny
egzemplarz brakteata Władysława
Łokietka.
Patyna, nalot.
Awers: orzeł kroczący heraldycznie w prawo; Srebro,
średnica
14,2 mm, waga
0,18 g.
Stan zachowania: 3+
Cena wywoławcza: 500 zł
4.
Ludwik W
ę
gierski, Denar bez daty Obiegowy egzemplarz. Patyna,
nalot.
Stan zachowania: 3
Cena wywoławcza: 50 zł
5. Jadwiga, Denar bez daty, Kraków Obiegowy stan zachowania bardzo
rzadkiej emisji. Ubytek blachy. Patyna, nalot.
Stan zachowania: ~
Cena wywoławcza: 60 zł
6. W
ł
adys
ł
aw II Jagie
łło,
ł
grosz bez daty, Kraków
Ładny,
miejscowo
adysł
Jagiełł o, Pół
niedobity egzemplarz. Patyna, nalot.
Stan zachowania: 2-
Cena wywoławcza: 100 zł
7. W
ł
adys
ł
aw II Jagie
łło,
Kwar tnik ruski
Ładnie
zachowany egzemplarz,
adysł
Jagiełł o,
miejscowo niedobity. Patyna, nalot.
Stan zachowania: 3+
Cena wywoławcza: 50 zł
8.
W
ł
adys
ł
aw II Jagie
łło,
adysł
Jagiełł o,
egzemplarz. Patyna, nalot.
Stan zachowania: 3
Denar
bez
daty,
Kraków Obiegowy
Cena wywoławcza: 50 zł
9.
W
ł
adys
ł
aw II Jagie
łło,
Denar bez daty, Kraków Obiegowy stan
adysł
Jagiełł o,
zachowania, delikatnie niedobity egzemplarz. Patyna, nalot.
Stan zachowania: 3
Cena wywoławcza: 30 zł
10.
W
ł
adys
ł
aw II Jagie
łło,
Denar bez daty, Kraków Obiegowy
adysł
Jagiełł o,
egzemplarz z dużym niedobiciem. Patyna, nalot.
Stan zachowania: 3
Cena wywoławcza: 30 zł
11. W
ł
adys
ł
aw Opolczyk, Pu
ł
o ruskie Bardzo rzadka emisja wybita w
adysł
Puł
czasach Władysława Opolczyka, gdy był Wielkorządcą Rusi Halickiej. Obiegowy
stan zachowania. Patyna, nalot.
Stan zachowania: 4
Cena wywoławcza: 30 zł
12. W
ł
adys
ł
aw Olgierdowicz, Pieni
ą
dz litewski Obiegowy, miejscowo
adysł
Pienią
Stan zachowania: ~
Cena wywoławcza: 200 zł
13. W
ł
adys
ł
aw III Warne
ń
czyk, Denar bez daty, Kraków Obiegowy,
adysł
Warneń
miejscowo niedobity egzemplarz. Patyna, nalot.
Stan zachowania: 3+
Cena wywoławcza: 20 zł
14.
W
ł
adys
ł
aw Warne
ń
czyk, Denar bez daty, Kraków Obiegowy
adysł
Warneń
egzemplarz. Patyna, nalot.
Stan zachowania: 3+
Cena wywoławcza: 30 zł
15.
W
ł
adys
ł
aw III Warne
ń
czyk, Denar bez daty, Kraków
Ładny
adysł
Warneń
egzemplarz wybity na pękniętym krążku. Patyna, nalot.
Stan zachowania: 3+
Cena wywoławcza: 20 zł
16. W
ł
adys
ł
aw III Warne
ń
czyk, Denar Obiegowy egzemplarz. Patyna,
adysł
Warneń
nalot.
Stan zachowania: 3
Cena wywoławcza: 50 zł
17. W
ł
adys
ł
aw III Warne
ń
adysł
Warneń
egzemplarz. Patyna, nalot.
Stan zachowania: 3
Cena wywoławcza: 40 zł
18. W
ł
adys
ł
aw III Warne
ń
adysł
Warneń
egzemplarz. Patyna, nalot.
Stan zachowania: 3
Cena wywoławcza: 30 zł
19. Kazimierz Jagiello
ń
czyk, Denar bez daty, Kraków
Ładny,
miejscowo
Jagielloń
Stan zachowania: 3
Cena wywoławcza: 30 zł
20. Zestaw denarów Jagiello
ń
ckich
Ładne,
obiegowe stany zachowania,
Jagielloń
Patyna, nalot.
Cena wywoławcza: 30 zł
21.
Zestaw
czyszczenia.
denarów
Jagiello
ń
ckich
Jagielloń
Obiegowe
egzemplarze,
do
Cena wywoławcza: 100 zł
Zgłoś jeśli naruszono regulamin